Vijf mobiele zwembaden voor Mechelen vanaf september

MECHELEN – Met vijf innovatieve mobiele zwembaden van Swimwise brengt Stad Mechelen vanaf september het zwemwater opnieuw dichter bij haar inwoners. Deze tijdelijke, maar kwalitatieve oplossing moet de huidige zwemcapaciteit behouden na de sluiting van zwembad Geerdegemvaart vóór de zomervakantie.

De stad huurt drie mobiele zwembaden voor zes jaar en koopt twee baden die samen een dubbele unit vormen voor vijftien jaar. De overdekte zwembaden zijn 25 meter lang, beschikken over drie zwemlanen en zijn volledig uitgerust met kleedkamers, douches en voorzieningen voor personen met een beperking. Per unit kunnen 49 zwemmers tegelijk terecht. Het zwemwater is natuurlijk en vrij van chloor.

De zwembaden worden verspreid over Mechelen-Noord, -Centrum en -Zuid geplaatst. Eén locatie ligt naast de parking van de Hombeekse K. Mechelse Tennis- en Hockeyclub. De dubbele unit komt op de huidige locatie van Geerdegemvaart, naast Bardok.

Met deze tussenoplossing wil de stad school- en clubzwemmen blijven garanderen in afwachting van een nieuw permanent zwembad. Daarbij wordt onder meer gekeken naar een mogelijke uitbreiding van Nekkerpool, dat vanaf 2027 in stedelijk beheer komt. Ook openwaterzwemmen krijgt extra aandacht, met een geplande permanente zwemzone aan het Keerdok tegen mei 2027.

Beelden Stad Mechelen

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten