Vier morgen Europa in twee Antwerpse steden, zeventien gemeenten en één district

 Vier morgen Europa in twee Antwerpse steden, zeventien gemeenten en één district

ANTWERPEN –  Morgen dinsdag viert men de Dag van Europa. Europa Direct provincie Antwerpen liet de leerlingen van het PIVA pralines met de Europese vlag maken. Twee Antwerpse steden, zeventien  gemeenten en één district bestelden deze pralines en organiseren op Europadag een uitdeelactie maar de meesten doen nog veel meer dan dat.

Kathleen Helsen (CD&V), gedeputeerde voor Europese samenwerking: ‘Via deze actie brengen we Europadag onder de aandacht bij lokale besturen én maken we het laagdrempelig om iets rond deze dag te organiseren. Woensdag 10 mei organiseren we tevens de lezing ‘Groener Europa’ met Frank Deboosere en Koen Thewissen in het Provinciehuis in Antwerpen. Die dag staat de middaguitzending van Radio 2 ook in het teken van dit thema.’ Deze acties mag je morgen of één dezer dagen verwachten in:

*BAARLE-HERTOG: de oudste kinderen van de scholen van Baarle-Hertog werkten rond het thema Europa met onder meer een Europamarkt, morgen sluiten ze dit project feestelijk af.

*BALEN: in de bibliotheek is er een Europese boeken en info over lokale Europese projecten.

*BRASSCHAAT: de bib heeft een themastand met Europese boeken en informatie over de EU.

*GROBBENDONK: jong en oud kan Europa ontdekken aan de infostand in de bibliotheek.

*HEMIKSEM: het onthaal van de Sint-Bernardusabdij zit in een Europees jasje.

*HERENTALS: ontmoetingsplaats De Cirkel wordt in het thema aangekleed.

*HULSHOUT: Europadag wordt gevierd in de kinderopvangen, de bib en het gemeentehuis.

*KALMTHOUT: Pop up Europa is er neergestreken en deelt pralines uit in Dienstencentrum De Groten Uitleg, Visit Kalmthout en de Bib. Info: https://www.popupeuropa.be/programma/kalmthout/

*KASTERLEE: de gemeente neemt deel aan Pop up Europa en geeft pralines in de bib.

*LILLE: in de bib zijn er themastanden. De pralines worden uitgedeeld aan leerlingen.

*MECHELEN: pralines worden uitgedeeld rond Construct Europe, dat in 2024 plaatsvindt. Info: https://construct-europe.be/

*MEERHOUT: bezoekers van het gemeentehuis ontdekken meer over de werking van de EU.

*MERKSPLAS: de bib heeft themastanden en het Europees volkslied wordt er gespeeld.

*NIEL: in de bibliotheek zal er een infostand zijn over de geschiedenis van Europa.

*PUTTE: bezoekers van de bibliotheek ontdekken een Europese info- en boekenstand en kunnen deelnemen aan een Europa-quiz waarvan de antwoorden in de bib te vinden zijn.

*SCHILDE: er is een Europese stand in de bib waar ook teruggeblikt wordt op Pop up Europa.

*SINT-KATELIJNE-WAVER: buurtrestaurant De Plek biedt een Europees getint menu aan.

*VORSELAAR: uitdelen van pralines op het event voor nieuwe inwoners en acties op school.

*WILRIJK: In Schouwburg De Kern kan je vandaag maandag 8 en op maandag 22 mei naar de LUX filmdagen. Ook de bib zit in een Europees jasje. Info: https://www.popupeuropa.be/programma/lux-filmdagen/.

Inschrijven voor de lezing in Antwerpen via  https://www.provincieantwerpen.be/aanbod/dese/dienst-europa/europa-in-de-klas/kalender-europa-in-je-klas.masterdetail.html/p_detail_url/nl/dese/dienst-europa/kalender/europa-direct/groener-europa-met-frank-deboosere.period_1.html. (EM)

 

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten

Antwerps Persbureau

GRATIS
BEKIJK