vlnr. schepen Adela Janssens, Ellen Van Berlamont (Loomis Belgium) en schepen van Lokale Economie Wim Soons

Vanaf 2026 kan je weer geld afhalen in Heikant

BERLAAR – In oktober 2016 verdween in Berlaar-Heikant de laatste geldautomaat. Gezien de aanhoudende vraag naar de mogelijkheid om contant geld op te nemen, heeft het lokaal bestuur nu zelf een leverancier aangesteld om een automaat te plaatsen. Tegen Heikermis 2026 moet de nieuwe automaat operationeel zijn.

Inwoners van Heikant moeten zich momenteel nog verplaatsen naar Berlaar-Centrum of Heist-op-den-Berg om contant geld te kunnen opnemen. Vanaf 2026 komt daar echter verandering in. “Via de banken konden we helaas geen oplossing voor een nieuwe bankautomaat vinden,” verduidelijkt schepen van Lokale Economie Wim Soons (CD&V). “Daarom hebben we de afgelopen maanden een aanbesteding gestart om zelf een automaat te realiseren. Loomis zal deze voor ons installeren.”

“Berlaar illustreert de situatie waarin vele Belgische gemeenten zich bevinden,” legt Ellen Van Berlamont, Sales & Marketing Director bij Loomis Belgium, uit. “De laatste jaren verdwijnen er steeds meer bankkantoren en daarmee ook de toegang tot contant geld. Geldautomaten beïnvloeden in grote mate de aankopen in lokale winkels en, bredere zin, de economische vitaliteit van de regio’s. Wereldwijd bevoorraden we meer dan 130.000 geldautomaten; in België wordt de automaat van Heikant onze 25ste automaat in volledig beheer door Loomis en de eerste in de provincie Antwerpen. Al deze ervaring zetten we binnenkort graag in voor Berlaar-Heikant. Via goede afspraken met het lokaal bestuur willen we een toegankelijke automaat realiseren, waar men op elk moment van de dag geld kan opnemen. We houden daarbij rekening met mogelijke piekmomenten, zoals Heikermis.”

Weer geld opnemen in Heikant vanaf 2026

Vanuit de banksector was er helaas geen interesse voor een bankautomaat in Heikant. Er is daarom, via de aanbesteding, noodgedwongen gekozen voor een geldautomaat. Dit betekent dat er wel geld opgenomen kan worden, maar storten is niet mogelijk. Dat blijft alleen mogelijk bij de banken.

De komende weken zal het lokaal bestuur samen met Loomis de locatie bepalen en de installatie voorbereiden. “Het is ons verzekerd dat de Heikantenaars tegen Heikermis 2026 weer geld kunnen opnemen. Dat is positief, want in België is contant geld in winkels en aan loketten nog goed voor 39% van alle aankopen. We betalen wel steeds vaker via de kaart en een app, maar gemakkelijke toegang tot contant geld blijft voor vele inwoners erg belangrijk. Dit geldt des te meer in een landelijke gemeente als de onze, en zeker voor de ouderen in onze gemeenschap. Als lokaal bestuur zijn we dan ook zeer tevreden dat we weer voor een automaat in Heikant hebben kunnen zorgen.”

“We doen een eenmalige investering om een aantrekkelijke, gebruiksvriendelijke automaat te plaatsen,” besluit Soons. “Jaarlijks zijn er ook nog kosten voor het gebruik van de automaat. Deze worden niet doorgerekend aan de klant, maar worden betaald door het lokaal bestuur. Hoe meer de automaat gebruikt wordt en hoe meer geld er wordt opgenomen, hoe lager die kost. Op basis van alle reacties die we hebben ontvangen, zijn we ervan overtuigd dat de automaat goed gebruikt zal worden. De toegang tot contant geld zal de vele activiteiten van onze handelaars en verenigingen ten goede komen, maar een hoog gebruik is dus ook positief voor de gemeentekas.”

Foto’s gemeente Berlaar/Loomis

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten