Thuis tussen dag en droom: de nieuwste expo in het prentenkabinet van KMSKA

 Thuis tussen dag en droom: de nieuwste expo in het prentenkabinet van KMSKA

Thuis tussen dag en droom: de nieuwste expo in het prentenkabinet van KMSKA

ANTWERPEN – Op 6 juni opende in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen (KMSKA) de expo Thuis tussen dag en droom. De nieuwste expo in het prentenkabinet belicht niet alleen de mooiste interieurs uit de KMSKA-collectie. Je ontdekt er ook een selectie van zelden getoonde werken over het huiselijke leven. Een unieke kijk in de interieurs van kunstenaars als Frans Francken, Marc Chagall en Rik Wouters

Interieurs zijn door de eeuwen heen altijd een belangrijke bron van inspiratie geweest. Soms als decor in de achtergrond, maar tegen de 19de eeuw steeds vaker als thema op zich. Thuis tussen dag en droom toont hoe verschillende kunstenaars een eigen interpretatie gaven aan interieurs, en hoe ze de emoties en sferen die hiermee gepaard gaan wilden omvatten.

Nico Van Hout, hoofd collecties KMSKA: “Met levendige kleurtoetsen en subtiele krijtlijnen tonen kunstenaars de veelzijdigheid van het huiselijke leven. Absolute stilte, het gestommel van thuiswerk of de morgen na een feest, de expo weerspiegelt momenten en situaties die voor velen herkenbaar zullen aanvoelen.”

Een groot deel van ons leven brengen we binnenskamers door. Niet verwonderlijk dat ook kunstenaars geen enkele hoek van het interieur onaangeroerd lieten in hun zoektocht naar interessante onderwerpen. Thuis tussen dag en droom nodigt bezoekers daarom uit om binnen te komen, en zich te laten verwonderen door de eigenheid van de interieurs van onder andere Rik Wouters en Marc Chagall.

De expo loopt tot 8 september 2024 in het prentenkabinet op de derde verdieping van het KMSKA.

Meer info je hier.

Foto’s Ronny MULLENS

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten