Tentoonstelling Paul Van Hoeydonck wordt huldebetoon

 Tentoonstelling Paul Van Hoeydonck wordt huldebetoon

ZOERSEL/WIJNEGEM – Kunstenaar Paul Van Hoeydonck zou in oktober van dit jaar 100 jaar worden, maar is op zaterdag 3 mei thuis in Wijnegem overleden. Nog tot en met 25 mei kan je het werk van Van Hoeydonck bekijken in cultuurhuis de Bijl (Dorp 1, Zoersel), waar de vlaggen halfstok hangen. Wat een overzichtstentoonstelling van zijn rijke oeuvre moest zijn, wordt nu ook een huldebetoon aan een van onze prominente pioniers van de hedendaagse kunst. In de Bijl ligt een rouwregister, voor wie graag een boodschap wil achterlaten voor de familie. Samen met kunstverzamelaar Bert van den Auwelant werd er een mooie selectie gemaakt van werken van Van Hoeydonck uit de ARTlant-collectie en de privécollectie van de kunstenaar.

Paul Van Hoeydonck (Antwerpen, 8 oktober 1925) voorstellen is bijna onbegonnen werk. In 1941 volgde hij een avondcursus aan de Academie van Antwerpen. Daarna behaalde hij onder meer een graduaat kunstgeschiedenis aan het Kunsthistorisch Instituut in Antwerpen. Van Hoeydonck was actief als beeldhouwer, schilder, tekenaar, collagekunstenaar en graficus. Hij was medeoprichter van kunstgroepen zoals Art Abstrait, Formes en Art Construit. Deze geometrisch abstracte periode was van korte duur. Al in 1957 maakte Van Hoeydonck zijn eerste wit monochrome, abstracte plexi-reliëfs. Opvallend was ook zijn belangstelling voor de mens in de ruimte. Hij slaagde er zelfs in om een klein aluminium beeldje, Fallen Astronaut, mee te geven aan de astronauten van Apollo 15 in 1971.

Vanaf de jaren 50 werd het werk van Van Hoeydonck regelmatig getoond in solo- en groepsexposities. Zo leerde hij via Galleria Pater in Milaan internationale trendsetters zoals Fontana en Manzoni persoonlijk kennen. Vanaf dat moment raakte het werk van Paul Van Hoeydonck internationaal bekend, van ‘Art on the Moon’ tot ‘Art in de Bijl in Zoersel’.

Rondleiding

Dat deze Paul Van Hoeydonck meer te bieden heeft dan dat ene wereldberoemde werkje, zal Emeritus Hoogleraar Kunstwetenschappen en Kunstexpert Johan Swinnen je vertellen tijdens een boeiende wandeling tijdens zijn expo in de Bijl. De rondleidingen duren ongeveer 45 minuten en vinden plaats op donderdag 22 mei, om 19.30 en om 20.30 uur. Je betaalt € 5 en reserveren is noodzakelijk (online via https://webshop.zoersel.be/Tickets/Overview).

Praktisch

Expo: nog tot en met 25 mei
Zaterdag van 13.30 tot 18 uur – zondag van 11 tot 18 uur
Gratis toegang (tijdens deze momenten kan je het rouwregister tekenen)

Foto gemeente Zoersel

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten

Antwerps Persbureau

GRATIS
BEKIJK