Openluchttentoonstelling Christian Clauwers Rivierenhof

DEURNE-Christian Clauwers is een gepassioneerd fotograaf en schrijver. Zijn werken zijn vooral een doel om het milieubewustzijn te vergroten. Al meer dan 10 jaar legt hij wereldwijd de gevolgen vast van de klimaatverandering. Hij is ambassadeur van het Klimaatpact van de Europese Unie.
Zijn nieuwste openlichttentoonstelling, genaamd ‘ Poolgebieden en Oceanen ‘is vanaf 1 juli tot en met 14 september te bekijken aan de Parkdreef van het Provinciaal Domein Rivierenhof. De opstelling loopt ruwweg van het Sprookjeshuis tot de minigolf. De foto’s zijn een spiegel van een veranderd klimaat. Aan elke foto is een QR code gelinkt. Hiermee wordt uitleg gegeven over elke foto, die allen ook een naam dragen.
De aftrap met de fotograaf zelf werd gegeven met toespraken van twee gedeputeerden Provincie Antwerpen: Luk Lemmens en Jan De Haes. Deze laatste is ook gedeputeerde voor het klimaat.
Luk Lemmens wees op het belang van een plek als het Rivierenhof waar kunst, beleving en erfgoed samen komen.
Gedeputeerde Jan De Haes legde de link met het provinciaal klimaatbeleid. De gedeputeerde legde ook nog de doelstellingen van het ‘ Plan Vandaag’ uit, het klimaatplan van de provincie Antwerpen dat tegen 2030 klimaatveilig en klimaatneutraal wil zijn. Enkele verwezenlijkingen werden nog even in het daglicht gesteld zoals het waterbeleid en de ontharding van schoolspeelplaatsen, een echt succes dit laatste jaar met veel tevreden leraars, leerlingen en ouders.
Een groen decor voor een urgente boodschap. Niettegenstaande hitte was het dankzij het massief bomengewelf in de Parkdreef nog zeer dragelijk om samen met de fotograaf de opstelling te overlopen.
Tekst en foto’s: Gust Charrin.