Open Kerkenweekend in Duffel
- Duffel
- Ronny Mullens
- 22/05/2026
- 1021

DUFFEL – Van vrijdag 5 tot en met zondag 7 juni opent het Open Huis in de Mijlstraatkerk in Duffel de deuren wijd voor een bijzonder Open Kerkenweekend. Met lezingen, muziek, kunst, meditatie en ontmoetingen wil de geloofsgemeenschap laten zien hoe een kerk vandaag de dag een open plek kan zijn voor iedereen, gelovig of niet.
De Sint-Franciscus van Saleskerk staat al langer bekend als een vernieuwend “Open Huis”, waar spiritualiteit, cultuur en ontmoeting samenkomen. De neogotische kerk uit 1903 is de afgelopen jaren heringericht met verschillende ruimtes voor meditatie, concerten, gesprekken en gemeenschapsactiviteiten.
Tijdens het Open Kerkenweekend staat er een gevarieerd programma op het programma. Zo geeft Rik Torfs op vrijdagavond een lezing over kerk, geloof en humor. Met zijn kenmerkende ironie en scherpzinnigheid verkent hij de betekenis van de kerk in deze tijd.
Ook muziek krijgt een prominente plaats. Op zaterdag verzorgt Jan De Smet een muzikale passage vol verhalen en anekdotes. Daarnaast opent hij ook een kunsttentoonstelling van kunstkring De Pelicaen en andere kunstenaars.
Verder zijn er geleide bezoeken, meditatieworkshops, een vernieuwde kinderkapel en een eigentijdse zondagsviering. Daarmee wil de gemeenschap laten zien hoe een kerkgebouw opnieuw een warme en toegankelijke ontmoetingsplek kan zijn voor de hele buurt.
Het volledige programma is te vinden via Parochie Duffel – Open Kerkenweekend.
Foto RV
