Opbrengst boekenverkoop Duffelse bib gaat naar goede doelen

DUFFEL – Op zaterdag 4 en zondag 5 oktober organiseerde de bibliotheekadviesraad, in samenwerking met de bibliotheek van Duffel, de jaarlijkse boekenverkoop voor het goede doel. De opbrengst bedroeg dit jaar 1.895 euro, welke op dinsdag 4 november werd overhandigd aan de drie gekozen doelen.

“De verkoop van tweedehandsboeken was wederom een groot succes: met meer dan 1.000 verkochte boeken en een opbrengst van 1.895 euro haalden we een van de hoogste bedragen ooit binnen,” vertelt schepen van cultuur en bibliotheek, Kristoff Van Genechten (N-VA). “Dit bedrag werd, net als vorig jaar, verdeeld onder drie goede doelen: de lokale Akabe-afdeling, Ferm’eline en Tina Opstap, die elk 631,60 euro ontvingen.”

De leden van de Akabe-werking van Scouts Duffel-West, de scouting voor kinderen en jongeren met een beperking, kunnen het bedrag goed gebruiken voor hun activiteiten. De voorzieningen waarnaar ze op kamp gaan, zijn vaak duurder dan de traditionele voorzieningen.

Ferm’Eline is een vzw die zich inzet om trajecten en therapieën rondom het mentale welzijn van psychisch kwetsbare jongeren en jongvolwassenen te faciliteren en om hen een warme, veilige plek te bieden.

Het derde goede doel is het project Tina OpStap van Villa Clementina, een inclusief kinderdagverblijf voor kinderen met én zonder beperking. Tina OpStap ondersteunt kleuters – én hun ouders – die extra zorg nodig hebben en moeilijk een plek kunnen vinden in het reguliere opvang- of onderwijsnet.

“Voor verenigingen en initiatieven, vooral de kleinere, is het niet altijd evident om voldoende financiële middelen te vergaren. Als lokaal bestuur zijn we blij dat er met acties zoals de boekenverkoop een appeltje voor de dorst uit de boekenkast kan komen voor deze verenigingen. Ik wil dan ook de vrijwilligers van de bibliotheek bedanken voor hun geleverde inspanningen,” sluit schepen Van Genechten af.

Foto gemeente Duffel

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten