Nieuwe start voor parochiezalen in Berlaar-Centrum

BERLAAR – Het lokaal bestuur van Berlaar is in april 2026 begonnen met renovatiewerken aan de parochiezalen in Berlaar-Centrum. Na de stopzetting van het beheer door de parochie neemt de gemeente de locatie over om deze nieuw leven in te blazen als moderne verenigingsruimte.

“Het verenigingsleven is essentieel in een gemeente als Berlaar,” zegt schepen van Cultuur Stefaan Lambrechts (CD&V). “We willen onze verenigingen opnieuw een plek bieden voor activiteiten zoals eetdagen, optredens en evenementen.”

De zalen zijn sinds 1 april 2026 tijdelijk gesloten tot en met september. In die periode worden ingrijpende renovatiewerken uitgevoerd, waaronder het aanpakken van vochtproblemen, vernieuwing van elektriciteit, vloeren en plafonds, schilderwerken en verbeteringen aan verlichting, verwarming en ventilatie. Daarnaast komen er een nieuwe bar en een drankenberging, en wordt er een verbinding gemaakt met de tuin van Markt 29 om ook buitenruimte te creëren.
De eerste fase van de werkzaamheden, goed voor een investering van 350.000 euro, moet tegen 1 oktober 2026 afgerond zijn. Op langere termijn wil het bestuur de volledige locatie verder ontwikkelen tot een kwalitatieve en multifunctionele ontmoetingsplek tegen 2031.

Ook de omgeving krijgt een opknapbeurt. De tuin van Markt 29 wordt heraangelegd en het pleintje tussen de zalen wordt vergroend. Dankzij de aankoop en afbraak van een woning aan de Ballaarweg ontstaat bovendien extra ruimte voor parkeergelegenheid en een nieuwe ontsluiting aan de achterkant van de locatie.

Met deze investering wil Berlaar het lokale verenigingsleven duurzaam ondersteunen en versterken.

Foto’s: gemeente Berlaar.

 

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten