Loge 10 en zijn Cage aux Folles

 Loge 10 en zijn Cage aux Folles

ANTWERPEN-La Cage aux Folles zag zijn oorsprong in Frankrijk met Jean Poiret, een belangrijke en succesvolle Franse acteur, regisseur en toneelschrijver. In 1973 brak hij helemaal door met dit stuk. De komedie werd een enorme hit en werd een mijlpaal in de Franse theatergeschiedenis. In Parijs bracht hij het op de planken met onder meer Michel Serault en Pierre Mondy, die we nog kennen uit de “ Septième Compagnie “ films. Het stuk werd in de jaren ’70 ook verfilmd in Frankijk, waar we ene Michel Galabru tegenkomen, de iconische chef uit Les Gendarmes de St. Tropez. Later in 1983 kwam er zelfs een Broadway musical.

Hier bij ons waagde het EWT theater zich in 2016 aan de komedie met enorm succes. De vertaling door ene Frank De Kaey tilde het stuk hogerop. In 2019 regisseerde  Stany Crets hier in Antwerpen ook de musical versie. Hierin schitterde Koen Crucke als ‘Albin Zsa Zsa ‘ de excentrieke dragqueen.  Loge10 koos het stuk uit voor zijn tweede productie van 2025 en ging resoluut ook in zee met Koen.

Het stuk dat zich oorspronkelijk afspeelt aan de Cote d’Azur heeft nu zijn basis in Knokke waar Georges ( Bert Cosemans ) eigenaar is van een flamboyante nachtclub. Zijn partner Albin is de extravagante ster van de show. Georges heeft nog een zoon, Laurent, ( Jérémie Vrielynck) uit een accidentje met Simonne ( Marijke Hofkens).  Laurent wil echter trouwen met Muriel ( Julie Daems ), dochter van een oerconservatief koppel, Eduard en Camilia Heiligmans ( Marc Stroobants en Nathalie Wijnants ). Laurent heeft ze thuis uitgenodigd en vraagt Georges en Albin om gedurende één dag de traditionele familiewaarde te spelen. Dan gaan de poppen aan het dansen met een massa misverstanden, dubbelzinnigheden en hilarische toestanden. Een tijdloze deurenkomedie, die vooral op volle toeren draait in het tweede bedrijf na de pauze.

Warm, grappig en ontwapenend met misschien een duidelijke boodschap in zich. Een ode aan liefde, humor en moed. Een sterke cast, met een enorm talent naar positioneren op het kleine Fakkeltheater podium.

Buiten het zevental dat we reeds vermeld hebben krijgen we op de scene ook nog een excentrieke butler, kok en manusje van alles ( Frédéric Celini), die van het huishouden een waar circus maakt. De cast wordt vervolledigd door personeel van de nachtclub met “ Misty”( Jens Broers, en Francis, de onderhoudsman ( Kevin Vandevyvere ).

Loge10 brengt jaarlijks maar twee producties, maar de finesse en afwerking is een zalige belevenis.

 

Ondertussen kennen we ook de twee nieuwe titels van Loge 10 voor hun 2026 voorstellingen.  Stepping  Out  is een Britse komedie over acht vrouwen en één man die samenkomen  bij  tapdanslessen.  Nadien krijgen we nog ‘ Cluedo in het theater, een hilarische en razendsnelle komedie met een klassieke whodunit spanning.

La Cage aux Folles nog tot 25 mei in de Rode Zaal van het fakkeltheater.

Info: www.loge10.be

Tekst en foto’s: Gust Charrin.

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten

Antwerps Persbureau

GRATIS
BEKIJK