Festival van de Hoop: Een Inspirerende Viering van Geloof en Verbinding

 Festival van de Hoop: Een Inspirerende Viering van Geloof en Verbinding

BERLAAR – Op 15 februari 2025 vond het “Festival van de Hoop” plaats in de Sint-Pieterkerk te Berlaar, ter ere van het Jubeljaar 2025 met het thema Pelgrims van Hoop. Onder leiding van de geliefde presentatrice en zangeres Ingeborg werden bezoekers meegenomen in een avond vol gebed, muziek, bezinning en samenzang.

Een reeks sprekers deelde persoonlijke verhalen over hoop in hun werk en leven:

*Walter Weyns sprak als eerste over hoop in de samenleving.
*Hanne Jacobs deelde haar visie op hoop binnen het onderwijs en bij jongeren.
*Abt Marc Fierens reflecteerde op hoop binnen de abdijgemeenschap.
*Jeff Suykerbuyk bracht hoopvolle verhalen uit de geestelijke gezondheidszorg.
*Kristien Vanlommel belichtte de rol van hoop bij zieken.
*Emmanuel Tomfiah sprak over hoop binnen de westerse kerk.
*Wim Selderslaghs benadrukte het belang van hoop in lokale geloofsgemeenschappen.
*David Godecharle sloot af met een boodschap over hoopvolle inspiratie uit de Bijbel.

Ingeborg, petekind van bisschop Johan Bonny, raakte de harten van het publiek met haar zang en inspirerende muziek. Haar warme stem gaf de avond een extra spirituele dimensie. Samen met het koor Sint-Salvator en koorleden uit Mol werd de samenzang een krachtig moment van verbondenheid.

Lectoren Nathan, Vincent, Frieda, Lutgarda en Annemie lazen de voorbeden, bevestigd door een intens Ubi Caritas et Amor. Het gebed van paus Franciscus voor het Jubeljaar, voorgedragen door Lieven Snyers, markeerde het slot van het officiële programma. Het zendingswoord voor pelgrims van hoop werd symbolisch versterkt door bisschop Johan Bonny’s staf met de Sint-Jacobsschelp, symbool voor hoop en geloof.

Na afloop was er ruimte voor ontmoeting en ontspanning, met een traktatie van verse smoutebollen – een zoete afsluiter van een avond vol inspiratie en verbinding. Zoals pastoor Michel benadrukte met een bijbeltekst: “Vertrouw op geloof, hoop en liefde.” Het “Festival van de Hoop” heeft velen geraakt en geïnspireerd, en laat de deelnemers achter als ware pelgrims van hoop.

Foto’s: Kris Martlé

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten

Antwerps Persbureau

GRATIS
BEKIJK