EEN PASSIE keert terug naar Mechelse Begijnhofkerk

 EEN PASSIE keert terug naar Mechelse Begijnhofkerk

MECHELEN – Na de succesvolle herintroductie met de 20e editie van 2023 komt het passiespel in 2025 terug naar de Mechelse Begijnhofkerk. Ook dit jaar wordt de opvoering verder geprofessionaliseerd, maar blijft de kern van het passiespel een enthousiaste groep vrijwilligers die Mechelaars van verschillende gemeenschappen samenbrengt.

EEN PASSIE, voorheen “De Passie van Jezus”, mikt in 2025 op een nog breder publiek, door het passieverhaal zo universeel mogelijk te brengen, door meer voorstellingen aan te bieden en de voorstelling onder een nieuwe titel te herintroduceren.

“Heel bewust gaan we vanaf volgend jaar verder onder de naam EEN PASSIE, omdat we niet alleen het verhaal van Jezus willen vertellen, maar ook in de verf willen zetten dat iedereen dagelijks voor eigen passies – of uitdagingen – staat,” verduidelijkt Willem Verheyden, regisseur van EEN PASSIE.

EEN PASSIE steunt op drie pijlers die met elkaar in dialoog gaan: muziek, beeld en tekst. Vrijwilligers beelden tableaux vivants uit, terwijl een professioneel spreekkoor het verhaal van de passie vertelt, onder begeleiding van een muzikaal ensemble. Het passiespel vindt zoals van oudsher plaats in de prachtige Mechelse Begijnhofkerk, waar het als immaterieel erfgoed in dialoog treedt met het Mechelse materiele erfgoed.

Voor de 21e editie van het passiespel in 2025 is de organisatie nog op zoek naar vrijwilligers die zich voor en achter de schermen mee willen engageren voor de voorstelling. “Iedereen is welkom om dit project mee te helpen ondersteunen, ongeacht afkomst, geloofsovertuiging, leeftijd, huidskleur, beperking of geaardheid. We willen met dit project zo veel mogelijk

vormen van passie uit zo veel mogelijk gemeenschappen samenbrengen, om het zo universeel en herkenbaar mogelijk te maken voor iedereen.”

Het trio Willem Verheyden (regie), Marlies Verdoodt (tekst) en Piet Van Bockstal (muziek), sturen ook volgend jaar opnieuw de productie van EEN PASSIE aan, dat tot vorig jaar “De Passie van Jezus” heette.

Ook volgend jaar zal de kern van de opvoering een groep enthousiaste vrijwilligers uit verschillende Mechelse gemeenschappen zijn, professioneel omkaderd door een spreekkoor, een muzikaal ensemble en technici voor belichting en audio.

“We kiezen er vol ambitie voor om dit jaar minstens acht voorstellingen op te voeren. Bij de vorige editie kregen een pak mensen niet de kans om een kaartje te bemachtigen, dus kiezen we volgend jaar naast professionalisering volop voor de democratisering,” besluit Verheyden.

Foto’s organisatie

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten