Deze 29 bankautomaten blijven alvast in de toekomst beschikbaar in onze provincie

ANTWERPEN – Het aantal bankautomaten blijft maar afnemen. De banken vinden automaten niet meer renderend. Steden en gemeenten vragen vaak een hoog bedrag aan de banken om een automaat te plaatsen. In het gewest Brussel loopt dat zelfs op tot 10 000 euro per automaat.
Daarom hebben BNP Parisbas Fortis, KBC, Belfius en ING de handen in elkaar geslagen en plaatsen zij samen automaten onder de naam ‘Batopin’ (Belgian ATM Optimization Initiative).
Tegen eind 2024 moeten dat er 750 zijn. Voorlopig zijn het er 220, waarvan 29 in onze provincie. De grootbanken maken zich sterk dat elke Belg in de toekomst een bankautomaat zal vinden op maximum vijf kilometer van zijn woonplaats, weliswaar in vogelvlucht.
Ook Argenta, Crelan Axa, VDK en BPost werken samen. Zo is BPost automaten aan het bijplaatsen. Zij hebben er nu 414 staan.
Bij Batopin heeft men nog een lange weg te gaan. Voorlopig kan je terecht in deze gemeenten en districten:
*Antwerpen: Sint-Bernardsesteenweg 135, Stadsfeestzaal, Italiëlei 133, Steenhouwersvest 54, Plantin en Moretuslei 164, Falconplein 22, NMBS-Centraal Station
*Arendonk: Vrijheid 65
*Berchem: NMBS-station
*Deurne: Bisschoppenhoflaan 284, Turnhoutsebaan 105
*Geel: Nieuwstraat 79
*Herentals: NMBS-station, Hofkwartier 18
*Hoogstraten: Heilig Bloedlaan 250
*Kasterlee: Geelsebaan 1
*Lichtaart: Leistraat 49
*Lier: NMBS-station
*Mechelen: NMBS-station, Ijzerenleen 39
*Mol: Statiestraat 28
*Oostmalle: Dorpsplaats 29
*Puurs: Kerkplein
*Ravels: Kleine Ravels 1
*Sint-Job-in-‘t-Goor: Handelslei 27
*Stabroek: Dorpsstraat 7
*Turnhout: Grote Markt 53
*Wijnegem: Shoppingcentrum
*Wilrijk: Jules Moretuslei 402 (zie foto)
Deze vijf staan ingepland:
*Bonheiden: Dorp 24 (winter 2023)
*Brasschaat: Bredabaan 371 (voorjaar 2023)
*Herenthout: Markt (voorjaar 2023)
*Merksplas: Leopoldstraat 60 (voorjaar 2023)
*Oud-Turnhout: Dorp (voorjaar 2023).
Edwin MARIËN