De Lijn past 40% van haar reiswegen en 25 000 haltes aan. Dit verandert er voor jou op 1 juli.

 De Lijn past 40% van haar reiswegen en 25 000 haltes aan. Dit verandert er voor jou op 1 juli.

MECHELEN – Tijdens een bijna twee uur durende persconferentie brachten Lydia Peeters (Open Vld), Vlaams minister van mobiliteit, en Ann Schoubs (zie foto), directeur-generaal van De Lijn, een overzicht van de wijzigingen die op til staan bij de vervoersmaatschappij. Tegen 1 januari 2025 zou heel het netwerk moeten zorgen voor een basisbereikbaarheid. Om daar te geraken worden er gefaseerd aanpassingen aangebracht. De eerste fase, die ingaat op zaterdag 1 juli, is het kleinst. Toch is het onbegonnen werk om alle wijzingen op te sommen. Wij brengen een overzicht van de voornaamste aanpassingen. Hier en daar kunnen nog wat punten en komma’s wijzigen. Vandaar dat er pas in mei/juni uitgebreid zal worden gecommuniceerd. Dit wijzigt er dus (onder meer) op 1 juli:

De frequentie op de lijnen 771 (Antwerpen-Berendrecht-Zandvliet) en 776 (Antwerpen-Stabroek-Putte) wordt verdubbeld. De reiswegen van lijnen  770 (Antwerpen-Ekeren-Stabroek-Zandvliet) en 720 (Antwerpen-Ekeren-Kapellen-Putte) worden aangepast in Ekeren en Berendrecht-Zandvliet. Bus 650 (Kapellen-Merksem-Luchtbal) en bus 651 (Merksem) wordt ingekort tot iets voorbij het ziekenhuis Jan Palfijn. Bus 651 wordt opgenomen in een nieuw ontsluitende lijn 99 die Luchtbal en Merksem bedient en verbindt. Buslijn 33 rijdt door tot de P+R Luchtbal. Er komt een nieuwe buslijn 66 die vertrekt vanaf P+R Luchtbal en via verschillende wijken in Ekeren en het Jan Palfijnziekenhuis naar Schoten rijdt. Op Linkeroever wordt lijn 36 een shuttlelijn met verknoping op de tram op de Blancefloerlaan en het dienstencentrum IGLO als eindhalte.

In de Kempen gaat het vooral om aanpassingen aan schoolritten, zodat de meeste wijzigingen ingaan op vrijdag 1 september. De variant naar Beerse Den Hout wordt niet meer gereden met lijn 434 (Turnhout-Beerse-Merksplas-Hoogstraten). Lijn 459 start in Ravels en rijdt vervolgens naar Weelde, Merksplas en Hoogstraten. De reisweg van de lijn Baarle-Zondereigen-Turnhout wordt aangepast.

In de vervoerregio Mechelen komen drie nieuwe lijnen: lijn 25 (Puurs-Hingene-Bornem-Sint-Amands), lijn 26 (Puurs-Oppuurs-Sint-Amands) en lijn 27 (Dendermonde-Baasrode-Sint-Amands) die aansluiting geven met de treinen in Puurs Station. Er verdwijnen stukjes van de lijn 252 (Puurs-Bornem, die niet meer via de Puursesteenweg, Colomalaan en Molenveldweg zal rijden). De vaste verbinding van Puurs naar Boom Station valt weg. De lijn 298 (Mechelen-Hombeek-Leest-Tisselt-Breendonk) wordt verlengd tot Puurs. De lijn 551 wordt doorgetrokken tot het Noorden van de Colomawijk (wijk Gandhi-Tervuursesteenweg).

Schoubs: ‘De bedoeling is om tegen januari 2025 het volledige netwerk, dat uitgetekend was in het kader van basisbereikbaarheid, te implementeren. We hebben al een fase nul opgestart in januari. Dat was een zeer beperkte fase. De volgende fase, waar toch al wat meer inzit, is voor juli en zo gaan we verder met aanpassingen om de zes maanden.’

Er was veel te doen over de tramlijnen 4 (Hoboken-Groenplaats-Berchem Station) en 7 (Mortsel-Berchem-MAS) maar daar wijzigt niets. ‘Voorlopig blijft het netwerk inderdaad zoals het vroeger uitgetekend was en zoals het vandaag ook rijdt. We hopen dat we naar de toekomst daar zeker kunnen naar kijken maar het is voor De Lijn in eerste instantie belangrijk dat we de dienstverlening, die vandaag moet gereden worden, op een goede manier kunnen verzekeren.’

Peeters: ‘Het nieuwe openbaar vervoerssysteem wordt echt zichtbaar op het terrein. De afgelopen weken werden de maatregelen van fase één besproken met de betrokken lokale besturen en binnen de vervoerregioraden. Het gaat om een mix van kleine en grotere verbeteringen aan het vervoersaanbod in heel Vlaanderen. Nu de aanpassingen goedgekeurd zijn in alle regio’s, door alle lokale besturen, kunnen ze concreet vertaald worden in dienstregelingen, halteplannen en werkroosters voor de chauffeurs.’

Edwin MARIËN

 

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten

Antwerps Persbureau

GRATIS
BEKIJK