CAMPING/HILTON EWT – Theater

 CAMPING/HILTON  EWT – Theater

DEURNE-Bij het EWT-Theater zitten we al aan de vierde productie van dit seizoen. Dit maal viel de keuze op een komedie van een Vlaamse toneelschrijver uit de Limburg, Yves Caspar, iemand die meermaals schreef voor De Roxy Theater Sint Truiden. De regie is van Frank De Kaey.

We zitten op een camping in Italië  aan het Como meer.  met Joanna en Chantal, twee zusters. Joanna voelt er zich zalig, Chantal echter niet. Zij haat de muggen, de toiletten zonder bril, het lawaai en de warme wijn. Daarom verblijft ze in het nabijgelegen Hilton Hotel.  De derde zuster,  Christiane, een gepensioneerde regentes is hen achterna gereisd met het vliegtuig.  De bijeenkomst van de drie zussen heeft duidelijk te maken met het overlijden van vader Vekemans, die Joanna in zijn urne meebracht. Maar er is ook  Jeanine, zij heeft logies  in een chalet op de camping niet ver van de tenten van de zusjes. Zij is hier  voor de laatste maal maar met nog één ding in het achterhoofd. De laatste vrouw die we tegenkomen is Lena, de animatrice op de camping. Zij is hier al jaren en kent zorgeloze zomers vol plezier maar dat is niet altijd zo geweest.

Vijf vrouwen, één camping, één hotel en een groot geheim.

Het is niet zomaar een plezierreis en vooral Christiane heeft een heel andere kijk op het gebeuren rond haar en kan soms irriterend uit de hoek komen.

Beleef een tragikomedie van de bovenste plank met verrassende en zeker emotionele wendingen. Het slot zorgt zelfs voor een krop in de keel.

De cast is een subliem vijftal van vier top actrices, vol ervaring en een jong talent.

Joanna: Daisy Thys.

Chantal: Anne Mie Gils.

Christiane: Annik Pauwels.

Jeanine: Liliane Dorekens.

Lena: Daphne Paelinck.

Vooral Annik als de pedante en soms ambetante Christiane, een rol waar je je in kan uitleven, scheert hoge toppen.

Geniet ook van sommige serenades en het Italiaans’ met haar op’ dat te pas komt op de camping. De limoncello gaat er ook goed binnen bij de dames en waarom niet nagenieten in de theaterbar met speciaal voor deze gelegenheid aanwezige limoncello.

Een aangename kennismaking met een scenario van Yves Caspar. Iemand die ook voor de VRT serie ‘ Thuis’ schrijft. CAMPING/HILTON is zijn vijftiende werkstuk en volgende jaar komt hij terug met een nieuwe productie naar de Hertstraat 2 te Deurne. Over alle nieuwe producties meer na de vijfde komedie in mei.

CAMPING/HILTON: voor Tripadvisor Comedy zeker 5 sterren.

www.ewt.be

Tekst: Gust Charrin.

Foto’s: Diane Schroven en EWT Theater.

🤞 Abonneer u op onze nieuwsbrief

Ontvang tweemaal per week een overzicht van het nieuws uit uw regio


Aanverwante berichten

Antwerps Persbureau

GRATIS
BEKIJK