Café De Gust, nieuwe ontmoetingsplaats in Deurne
DEURNE-Juist over de halte “ Schotensesteenweg” van Tram 10 in Deurne, ging begin december het nieuwe café” De Gust” open. Ex-collega’s en vriendinnen Elke en Liesbeth ontvangen je hier in een gemoedelijke sfeer.

Hier aan de August Van de Wielelei heeft het pand altijd dienst gedaan als café. Onder verschillende namen van Pacha tot de Destiny. Tot voor twee jaar was er Bodega Gust gevestigd dat een soort tapas bar was. Het gebouw bleef twee jaar dicht tot het op het pad kwam van Elke en Liesbeth. Liesbeth zag er zeker potentieel in, ze had trouwens reeds horeca ervaring in café Roodwit te Berchem. Ze vroeg vriendin Elke om mee in het project te stappen. Het voordeel was dat ze elkaar al goed kenden van vroeger toen ze beiden in de zorgsector werkten met mensen met autisme. Elke zelf begon nadien een eigen zaak met 2Move, een bedrijf gespecialiseerd in begeleiding en reizen voor mensen met autisme. Liesbeth helpt haar hierin en ze blijven het bedrijf combineren met de zaak. Hun ervaring in de zorgsector is trouwens ook een goede meerwaarde in het runnen van De Gust.
De insteek van De Gust is een buurtcafé waar iedereen zich thuis voelt van jong tot oud. Ook voor de cliënten die ze begeleiden. Het concept moet nog groeien en in hun eerste jaar willen ze veel uittesten. Er was duidelijk nood in de buurt aan een nieuw café. Elke en Liesbeth begonnen gewoon met proberen. “ Hoe de tafels en stoelen plaatsen, een accentkleur voor de zaak ( groen). Naast drank kan je nu al wat kleine snacks krijgen ( salami, kaas, olijven of een croque). De bedoeling is om dit later uit te breiden. Brouwerij Moortgat is eigenaar van het café. Er zijn bepaalde afspraken met Moortgat maar er is een goede samenwerking.
De Gust.
Aan de naam wilden Elke en Liesbeth weinig of niets veranderen. Voor hen is Gust wel iets iconisch en met veel te associëren: Je hebt de straatnaam verwijzend naar August Van de Wiele, een oude burgemeester van Deurne, of Gorilla Gust, een legende uit de zoo van Antwerpen. Ook kan je spelen met het woord en er bv. “ gusting” van maken, het Antwerps voor goesting.

Het café beschikt over twee terrassen. Het Rivierenhof is aan de overkant. Buiten tram 10 is er nog de bus en de huurfietsen. En De Gust is dagelijks open van 11u tot 23u, van donderdag tot zondag zelfs tot 01u.
En is je naam Gust, dan mag je zeker bij een bezoek je foto achterlaten voor de collectie “ Gusten van Elke en Liesbeth”.
De Gust
August Van de Wielelei 1
Deurne.
Tekst en foto’s: Gust Charrin.
